קידום אתרים מקדם אתרים פרילנסר או חברת קידום אתרים? במי עלינו לבחור לקידום העסק שלנו באינטרנט?

בישראל נפתחים כל שנה כ50 אלף עסקים חדשים. מרבית העסקים הם עסקים קטנים. עסק יכול להתחיל בבעל מקצוע שפתח תיק ברשויות המס ומעכשיו הוא עסק שחייב לפרנס את ביתו.

עסקים קטנים בדרך כלל מוגבלים בתקציבי הפרסום והשיווק שלהם ומכאן באה השאלה: האם עלי לפנות למקדם אתרים פרילנסר שיושב בביתו (שגם הוא עסק קטן כמוני) שיקדם לי את האתר ויבצע שיווק באינטרנט של העסק שלי או שעלי לפנות לחברת קידום אתרים עם משרדים, עובדים והוצאות מרובות מה שיגרום למחיר של השרות אותו אני אקבל להעלות.

במאמר זה אביא את כל השיקולים בעד ונגד מקדמי אתרים פרילנסרים לעומת חברות קידום אתרים ואתן פרמטרים על פיהם תבחרו עם מי להתקדם באינטרנט.

 

מחפשים מקדם אתרים מקצועי שיקדם לכם את האתר? צלצלו עוד היום!
03-9763333

 

מקדם אתרים פרילנסר – יתרונות:

 1. המחיר שייקח מקדם אתרים פרילנסר מהלקוח יהיה בדרך כלל נמוך יותר מהמחיר של חברת קידום האתרים. לחברה יש הוצאות שכירות המשרד, חשבונות חשמל וארנונה, הוצאות על מזכירות המשרד, אנשי מכירות שמקבלים עמלות על סגירת כל לקוח, עלויות של פרסום ושיווק ועלויות רבות נוספות. מקדם אתרים פרילנסר שיושב בביתו חוסך את כל אלו ומסוגל לקחת מחירים יותר נמוכים מהלקוחות שלו.
 2. אין ביורוקרטיה. כל התשובות בטלפון אחד. יש אדם אחד שאחראי על הפרויקט ואתם מדברים רק איתו.

קידום אתרים מקדם אתרים פרילנסר – חסרונות:

 1. החיסרון הגדול ביותר הוא שמדובר באדם אחד. אם הוא חולה או יצא לחודש מילואים או יושב שבעה או סתם עמוס בעבודה או בעניינים אישיים, יש סיכוי גבוהה שהעבודה לא תעשה והלקוח יפסיד מזה.
 2. מקדם אתרים פרילנסר יהיה מוגבל לעומת לחברת קידום אתרים ביכולותיו כיוון שמדובר באדם אחד שאין לו הרבה לקוחות (אחרת הוא היה גדל לחברה) ובין היתר ישנה מגבלה בנושא של בניית קישורים ללקוחות שלו. מקדם אתרים פרילנסר תלוי באנשים אחרים מחוץ לארגון שלו שיסכימו להחליף איתו קישורים – תהליך שיכול להימשך לרוב הרבה מאוד זמן עד ששני מקדמי אתרים מאירגונים שונים מגיעים להסכמה ביניהם.
 3. כל אחד והמקצוע שלו. מקדם אתרים בודד לא מסוגל להיות בו זמנים גם מומחה לקידום אתרים, גם מומחה לכתיבת תכנים, גם מתכנת וגם גרפיקאי ועליו לפנות לגורמים חיצוניים מחוץ לארגון שלו כדי לספק ללקוח שלו את המוצר הסופי שכולל בתוכו מספר שירותים ומוצרים. הרבה פעמים מקדם אתרים פרילנסר אומר ללקוח שהוא לא מסוגל לספק ללקוח שרות כזה או אחר וכך הלקוח צריך לחפש גופים נוספים שיספקו לו את השירותים החסרים.
 4. במידה ויש לכם אתר גדול (כמו יד 2 למשל) הכולל מספר רב של קטגוריות ואלפים רבים של דפים באתר – מקדם אתרים פרילנסר לא יוכל לרוב לספק לכם את השרות כיוון שאין לו את המשאבים הנחוצים.

חברת קידום אתרים – יתרונות

 1. אין תלות בבן אדם בודד. אם המקדם שמטפל בלקוח חולה או יצא למילואים – יש מקדמים אחרים בארגון שיחליפו אותו וכך הלקוח לא יפגע.
 2. בניגוד למקדם אתרים פרילנסר, לחברת קידום אתרים יש הרבה יותר לקוחות ותהליך בניית הקישורים לכל לקוח הרבה יותר מהיר כיוון שהם יכולים להחליף קישורים בין הלקוחות שלהם.
 3. חברת קידום אתרים גדולה ומקצועית שמכבדת את עצמה ומשרתת מספר רב של לקוחות בדרך כלל מעסיקה גם כותבי תכנים, גם מתכנתים וגם גרפיקאים וכך הלקוח מקבל שרות מהיר באותו המקום.
 4. במידה ומדובר בפרויקט גדול כמו בדוגמה שניתנה עם אתר יד2 חברת קידום אתרים תוכל לחלק את העבודה בין מספר עובדים וכך לספק את העבודה ללקוח.

מחפשים מקדם אתרים מקצועי שיקדם לכם את האתר? צלצלו עוד היום!
03-9763333

 

חברת קידום אתרים – חסרונות

בדרך כלל החיסרון היחיד הוא המחיר. כפי שכבר נאמר קודם לכן, לחברה יש הרבה יותר הוצאות מאשר למקדם אתרים פרילנסר שעובד בביתו ועלויות אלו מתגלגלות על הלקוח.

קידום אתרים אז במי לבחור? במקדם הפרילנסר או בחברת קידום אתרים?

 1. תבחרו מה מתאים לאופי שלכם. יש אנשים שלא מוכנים להפקיד את עתיד העסק שלהם בידי בן אדם אחד ולכן הם עובדים רק עם חברות גדולות ורציניות. לעומת זאת יש אנשים שמבינים שכמו שהם מספקים שרות מצוין והם עסק של אדם אחד, כך אפשר למצוא גם מקדם אתרים שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא חסר דוגמאות של מקדמי אתרים פרילנסרים טובים, מקצועיים והוגנים שמספקים תוצאות מעולות ולקוחותיהם מרוצים.
 2. תבדקו את התוצאות של המקדם או חברת הקידום. תבררו אילו ביטויים הם קידמו שנמצאים בעמוד הראשון עכשיו ועד כמה הביטוי המקודם תחרותי. תבדקו כמה לקוחות יש למקדם האתרים או לחברת הקידום איתם אתם שוקלים לעבוד. תפנו לאותם הלקוחות ותבקשו המלצה מהם. תשאלו עד כמה הם מרוצים מהשרות, כמה זמן הם מקבלים שרות ואיך זה השפיע על העסק שלהם. תשאלו האם כתוצאה של עבודת הקידום העסק של הלקוח מקבל יותר טלפונים ופניות רלוונטיות דרך האתר.

מחפשים מקדם אתרים מקצועי שיקדם לכם את האתר? צלצלו עוד היום!
03-9763333

 

כתבות באותו הנושא:

מקדם אתרים

קידום אתרים

תהליך קידום האתר

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments